Endüstriyel Çatı Tipi GES

Endüstriyel çatı tipi güneş enerji santrali projesi yatırımları öncelikle işletmenin kendi elektrik ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmalıdır. Üretilen elektrik; işletmenin elektrik ihtiyacını karşılıyor ve üstüne üretim fazlalığı oluşuyorsa eğer işletme, oluşan bu fazla elektriği; aktif enerji bedeli (ham enerji fiyatı) üzerinden bölgesel dağıtım şirketine ve-veya işletme organize sanayi bölgesi içindeyse eğer organize sanayi bölge müdürlüğüne satar.

Bu detaylar; “12 Mayıs 2019 Tarih 30772 Sayılı Lisanssız Üretim Yönetmeliği, 10 Mayıs 2019 Tarih 1044 Karar Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı” içeriğinde yer almaktadır.

Söz konusu yönetmelik işletmelere; aylık mahsuplaşma imkanı tanımaktadır. Bu sayede işletmeler güneşin olmadığı saatlerdeki elektrik tüketimlerini de ay sonunda üretilen elektrikten mahsup edebileceklerdir. Bu sayede yatırımın amortisman süresi de önemli ölçüde düşmektedir. Endüstriyel çatı tipi GES projelerinde amortisman süreleri: 4-6 yıl arasında değişmektedir. Bu amortisman süreleri de yatırımı oldukça cazip kılmaktadır.

Süreç Nasıl İşliyor

Ücretsiz Keşif
Projelendirme ve Teklif
Yasal Başvuru ve Takip Danışmanlığı
Kurulum ve Devreye Alma

ÜCRETSİZ KEŞİF

Ücretsiz keşif hizmetimizden yaralanmak için lütfen talebinizi iletin